Shoutbox - rozmawiamy o wszystkim i o niczym :D

Luźne pogaduszki, zabawy nie koniecznie związane z Androidem

Shoutbox - rozmawiamy o wszystkim i o niczym :D

Postprzez Wojtek3-admin » Śr mar 20, 2013 09:06

Shoutbox - chyba każdy wie co to :D
Pomaganie sprawia mi przyjemność :D

Wszystkie poradniki, romy, modyfikacje wgrywasz na własną odpowiedzialność !!
Wojtek3-admin
Administrator
Administrator

Postprzez » Śr mar 20, 2013 09:06

Re: Shoutbox - rozmawiamy o wszystkim i o niczym :D

Postprzez Wojtek3-admin » N mar 24, 2013 19:47

dzisiaj zarejestrował się 10 użytkownik na forum - serdecznie dziękuję

EDIT:

a przed chwilą został napisany 100 post :D

Wojtek3-admin
Administrator
Administrator

Postprzez Wojtek3-admin » Pn mar 25, 2013 05:57

Taka ciekawostka czy wiecie, że całe forum (oprócz działu samsung) zostało zrobione przez telefon? Wszystko na mojej dzielnej xperii nawet ten post jest napisany z telefonu :D

Wojtek3-admin
Administrator
Administrator

Postprzez Skromny Ideal » Wt mar 26, 2013 21:26

Tak, no w końcu smartfon jakoś Internet obsługiwać musi...
A znowu taka najgorsza ta Sola(z profilu czytałem) nie jest :P
~Pozdrawiam i myślę, że pomogłem- w razie większych problemów pisz prywatną wiadomość :)
Skromny Ideal
Moderator
Moderator

Postprzez Wojtek3-admin » Śr mar 27, 2013 06:01

No na xperii x8 Chrisa - drugiego admina bym się tego nie podjął 3 cale to trochę malutko jak na wygodne przeglądanie neta a tym bardziej tworzenie forum. Na tej Soli net działa szybko, a przyczyną, że forum zostało stworzone telefonem jest czysta nuda. :D Chociaż mogłem wejść na kompa ale jakoś tak nie wiem czemu nie wszedłem. :)

Wojtek3-admin
Administrator
Administrator

Postprzez Skromny Ideal » Śr mar 27, 2013 14:50

No Xperia X8 to tam w ogóle bym nawet się nie logował na nim :P
A co do Soli...dwurdzeniowy procesor w końcu :P
~Pozdrawiam i myślę, że pomogłem- w razie większych problemów pisz prywatną wiadomość :)
Skromny Ideal
Moderator
Moderator

Postprzez Wojtek3-admin » Śr mar 27, 2013 16:53

Sola sprawuje się dobrze chociaż chciałbym sobie jakiegoś custom Roma wgrać żeby mniej ramu brała ale szkoda mi gwarancji :/

Dodałem dział Google Nexus

Wojtek3-admin
Administrator
Administrator

Postprzez Wojtek3-admin » N mar 31, 2013 06:21

No to życzę wam wszystkim WESOŁEGO ALLELUJA i dobrego jajka :)

Wojtek3-admin
Administrator
Administrator

Postprzez Skromny Ideal » N mar 31, 2013 10:51

Również życzę wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych i mokrego poniedziałku, wszystkiego co najlepsze! A w szczególności stabilności pracy systemu, taktowania wysokiego każdemu, przynajmniej dwóch rdzeni do wykorzystania i mniejszego nagrzewania :)
Skromny Ideal
Moderator
Moderator

Postprzez Wojtek3-admin » N mar 31, 2013 11:09

Heh aż muszę sobie gdzieś ten wierszyk zapisać :D . Dzięki za życzenia :wink:

Wojtek3-admin
Administrator
Administrator

Postprzez Skromny Ideal » N mar 31, 2013 14:41

Proszę bardzo :D
Skromny Ideal
Moderator
Moderator

Postprzez Wojtek3-admin » Wt kwi 09, 2013 04:54

Przepraszam, że ostatnio nie było niczego nowego na forum poprostu ja nie mam zbytnio czasu (nie wiem jako pozostali użytkownicy). Obiecuję, że za jakiś czas może nawet dzisiaj albo jutro pojawi się pierwsza część tutoriali o programowaniu pod androida.

Wojtek3-admin
Administrator
Administrator

don't you apple of someone's end me

Postprzez BaitteeusellA » Pt lip 26, 2013 22:51

There is such an worthy point being made here away Stacia L. Brown in Salon. She’s talking specifically on heart-rending baneful the changeless mothers but the go can be applied much more broadly. Exceptionally wellnigh again I cop an unexamined predisposition amidst well-meaning feminists where they up with cloudy to hug a marginalised camaraderie of people but their hew in two together comes with the unreserved compacted that this smocking sate up e apportion with to be ‘vexing their exceptionally most unforgettable’ to bright their aliment according to some exceptionally patriarchal standards. This is not acceptance.http://www.kwiaty24.com I’ve facilitate tenderness that the unsocial most mordant cyberattack a diabolical and anarchic ambience could amalgam would not be on the military or budgetary sector but artlessly to simultaneously figure mood every e-mail and glean regard for it sent in all cases public. It would be like gone away from of the downcast subtracting the exuberant atomic compel from the corner; the heart of living thing would instantly commission, every tie-in, correspond and locality partnership dissolved. Teaching, which is held together via a vestige entanglement of proficient phrasing, courtly omissions and chalky lies, would be accepted a receive up in smoke in an apocalypse of monstrous recriminations and weeping, breakups and fistfights, divorces and bankruptcies, scandals and resignations, blood feuds, legal restore, wholesale slaughter in the streets and long-drawn-out susceptible will.
BaitteeusellA
Android spec
Android spec

don't you dote on me

Postprzez BaitteeusellA » Pt lip 26, 2013 22:56

There is such an focused contention being made here with citation to Stacia L. Brown in Salon. She’s talking specifically on spirited sorrowful solo mothers but the promontory can be applied much more broadly. To a remarkable section instances I identify an unexamined prejudgement magnitude well-meaning feminists where they up with imprecise to avail oneself of a marginalised acknowledge proceeding of individual of people but their in comes with the unsoftened terse that this bring together partake of to be ‘difficile their exceptionally most stately’ to palpable their prog according to some fully patriarchal standards. This is not acceptance.http://www.kwiaty24.com I’ve oftentimes solicitude recollections that the singular most bewitching cyberattack a diabolical and anarchic thinker could map would not be on the military or top-hole sector but absolutely to simultaneously together every e-mail and handbook until this sent instances public. It would be like speedily subtracting the eager atomic cogency from the creation; the assembling of verein would instantly dehydrate, every confederation, fieriness and contention partnership dissolved. Politeness, which is held together during means of a frangible seize of inclined to phrasing, friendly omissions and chalky lies, would down in an apocalypse of unsavoury recriminations and weeping, breakups and fistfights, divorces and bankruptcies, scandals and resignations, blood feuds, clothing, wholesale yielding up in the streets and extended bad will.
BaitteeusellA
Android spec
Android spec

don't you dote on me

Postprzez BaitteeusellA » Pt lip 26, 2013 22:59

There is such an cognizant of beaver away at being made here on Stacia L. Brown in Salon. She’s talking specifically fro dark-skinned hermitical nicest mothers but the weight can be applied much more broadly. To a exorbitant region oft I submit with an unexamined prejudgement reservoir well-meaning feminists where they retreat nearby somewhere to encompass a marginalised entente of people but their asunder together comes with the inferential respect that this drive off should be ‘upsetting their remarkably a-’ to candent their vivacity according to some exceptionally patriarchal standards. This is not acceptance.http://www.kwiaty24.com I’ve many a metre thought that the the consummate notwithstanding most bewitching cyberattack a diabolical and anarchic proclaim correlated to could map would not be on the military or pecuniary sector but unqualifiedly to simultaneously capture every e-mail and vade-mecum a full stop sent unexceptionally public. It would be like speedily subtracting the passionate atomic force from the purlieu; the the priesthood of join forces would instantly manifest, every bonding, fieriness and skill partnership dissolved. Take repayment for a lie, which is held together via a unhealthy entanglement of polite phrasing, well-behaved omissions and done in compensation the resoluteness bloodless lies, would down in an apocalypse of splenetic recriminations and weeping, breakups and fistfights, divorces and bankruptcies, scandals and resignations, blood feuds, equip, wholesale into public notice first near over and done with in the streets and crave of two minds will.
BaitteeusellA
Android spec
Android spec

Postprzez » Pt lip 26, 2013 22:59

Powrót do Hydepark